Sen

Zespół: My Riot
Album: sweet_noise

Data premiery: 05.04.2011
Czas: 4:10
Premiera: YouTube
Miejsce kręcenia: Oakland, Warszawa

Reżyseria: Mikołaj Górecki
Scenariusz: Glaca, Mikołaj Górecki, Yoram Savion „Riot”
Zdjęcia: Tomek Augustynek, Bartek Cierlica, Mikołaj Górecki
Zdjęcia z Kalifornii: Yoram Savion/ Yak Films
Montaż: Futro Film 
Projekt i realizacja światła: Paweł „Spider” Pająk
Postprodukcja: Packshot 
Realizacja i produkcja: Better Film Productions
Design: Bartek Bojarczuk

Wystąpili:
Amerykańscy tancerze z grupy Turf Feinz

Podziękowania:
Stoprocent, www.samira.pl, Rockman (Szczecin), Basi Wawer (fryzjerstwo), Ewa Wiączek (stylizacja), Łukasz Mańkowski, Freestyle.pl

Dodatkowe informacje:
Zdjęcia z Kalifornii zrealizowane zostały przez firmę Yak Films i przedstawiają performance dwóch tancerzy z legendarnej grupy Turf Feinz. Ich występ reprezentuje uliczny styl tańca nazywany Turf. Chonkie F Tutz i eNinja opracowali choreografię specjalnie do utworu i textu kawałka „Sen”. Autorem zdjęć jest Yoram Savion. Polska akcja streetartowa to działanie teamu „Ktozatymstoi”, który jednej nocy otagował mosty, tunele i inne „kultowe” miejsca w Warszawie plakatem przedstawiajacym postać zwaną „RIOT”.

Nagrody i wyróżnienia:

Zdjęcia z planu

Fot.  Dariusz Kawka

 

Mr.Riot Ktozatymstoi steet art extreme action Warszawa

My Riot o teledysku

Dzięki zaangażowaniu bardzo wielu osób oddajemy Wam kawałek życia i czegoś mocno prawdziwego. Myślę, że ten obraz wyróżnia duża szczerość i naturalność. Opowiadamy tę samą historię na różnych płaszczyznach. Te różne rzeczywistości w klipie mają chropowaty, życiowy charakter. Połączeniem przestrzeni Warszawy i Oakland chcemy pokazać, że naszym głównym celem jest przełamywanie barier, pragnienie wolności jednostki i prawo do odważnych deklaracji artystycznych na ulicach całego świata. I nie mówimy o wandalizmie. Chcemy żeby nasze działania prowokowały do myślenia, interpretacji i kreatywności. Czasami żeby zmusić ludzi do reakcji i zaakcentować swoją postawę i obecność trzeba wedrzeć się w przestrzeń miejską, która de facto należy do każdego z nas. Często jest to krzyk: "jestem tutaj, potrafię sprawić, że mnie zauważysz i nie przejdziesz koło mnie obojętnie"... Wydarzenia ostatnich dni w Warszawie związane z zamalowaniem części graffiti na murze Wyścigów, na Służewcu pokazały, że w obliczu niszczenia sztuki ulicznej, w jej obronie, tysiące ludzi jest gotowych do wyrażenia swojego sprzeciwu. Naszym wideo chcemy oddać hołd i szacunek wszystkim ulicznym artystom. Teledysk SEN to kolejny krok w dążeniu do uzyskania nowej jakości i przedstawiania muzyki w innym kontekście niż zazwyczaj ma to miejsce. To próba poruszenia ludzkiej wyobraźni i wyzwolenia kreatywnej i rewolucyjnej energii która jest motorem wszelkich zmian.