„Czas Ludzi Cienia” wśród najlepszych płyt wg pisma Teraz Rock

Popularne w Polsce czasopismo muzyczne Tylko/Teraz Rock obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia. Pierwszy numer pisma został wydany we wrześniu 1991 i nieprzerwanie ukazuje się do dnia dzisiejszego. Trzy dekady to porządny kawałek historii muzyki, przerastający działalność niejednego zespołu – jak choćby kariery muzycznej Glacy. Co prawda, zespół Sweet Noise założony został kilka miesięcy przed ukazaniem się periodyku, ale debiutanckie wydawnictwo „Respect” miało swoją premierę dopiero w 1994 roku. Na łamach pisma pojawiały się recenzje, wywiady, reklamy płyt oraz materiały publicystyczne dotyczące Sweet Noise i innych projektów Glacy.

Teraz Rock świętuje swoje urodziny serią artykułów oraz wspominek. W najnowszym numerze 10/2021 (223) opublikowano zestawienie najlepszych ich zdaniem albumów wydanych w naszym kraju w latach 1991-2021. Na 38 miejscu znajdziemy album „Czas Ludzi Cienia”, autorzy opisali go w następujący sposób:

[…] Zaskakiwał mnogością ostrych słów i dźwięków, był pełen niespodzianek, jak choćby obecność Anny Marii Jopek. Jedni go pokochali, inni znienawidzili, ale do dziś imponuje potęgą artystycznej wizji.

Teraz Rock 10/2021 można nabywać w salonach prasowych, kioskach oraz na oficjalnej stronie.

Powyższa fotografia pochodzi z imprezy 10-lecia Teraz Rocka w 2001 roku. Poniżej zaś reklamy początków kariery Sweet Noise zamieszczone w Tylko Rock.