SERCE: Pierwszy singiel już we wtorek

Po dwóch miesiącach opóźnienia poznaliśmy ostateczną datę publikacji „Broken Nation”  – pierwszego single’a promującego debiutancki album SERCE. Utwór trafi na kanały streamingowe w najbliższy wtorek (14 lipca).

Tego samego dnia na profilu Glacy pojawi się videoklip przygotowany przez amerykańskiego producenta MdotStrange, z którym polski artysta współpracował przy okazji filmu „We are the Strange” oraz kilku innych, pomniejszych projektów. Klip zostanie utrzymany prawdopodobnie w formie animacji, na wzór wspomnianych wyżej produkcji. Poza „Broken Nation” w planach jest zobrazowanie jeszcze jednego lub dwóch utworów.

Za pośrednictwem kanałów społecznościowych Glaca podzielił się także okładką single’a, którą zaprojektował Vahan Bego. Grafika jest szkicem obrazu zatytułowanego „Infected”.

Musicie otworzyć głowy i serca. Muzyka, którą zrobiliśmy z Toshim jest wolna od jakichkolwiek zaszufladkowań stylistycznych. Jedynie do tego wymiaru wolności artystycznej porównuję M.T.void z Justinem Chancellorem. Natomiast rzecz z Toshim jest bardzo zajebista, ale też specyficzna. Obydwaj mamy zamiłowania do noise’u, obydwaj kochamy glitch, kochamy rocka, kochamy metal, obydwaj kochamy soundscape’y, przestrzenie. Nagrywaliśmy dźwięki na terenie całego Los Angeles, więc to będzie specyficzna muza. W tym zalewie komercji, która w tej chwili jest dookoła, dla niektórych będzie to powiew świeżości. – Glaca

Premiera całego albumu powinna nastąpić w ciągu trzech tygodni. Na daną chwilę planowana jest jedynie dystrybucja streamingowa. Niewykluczone jednak, że dla fanów zostanie wyprodukowana limitowana edycja fizyczna SERCA.

Poniżej kilka słów od Glacy na temat nagrywania utworu:

Byłem w Los Angeles. Tam robiliśmy ten album, więc uznałem za odpowiednie użycie języka angielskiego w stosunku do opisywania tego co czuję, jak widzę rzeczywistość. „Broken Nation” jest pierwszym utworem, który napisałem jeżeli chodzi o tekst i jednym z pierwszych, które zrobiliśmy razem z Toshim. To była moja reakcja na to jak czułem LA zaraz po przyjeździe – chodząc po ulicach tego miasta i obserwując jego różne strony. – Glaca